Nga: ENEIDA CAKERRI

500 gr miell gruri
100 gr miell misri
2 vezë
1/2 gotë vaj ulliri
1 gotë uji kos
1 gotë uji hirrë
1 lugë pluhur pjekës
100 gr djathë të thërrmuar
2 lugë të vogla rigon

Në një tas shtojmë vezët, vajin e ullirit, kosin dhe hirrën. I trazojmë dhe shtojmë miellrat. Brumi nuk duhet të jetë as shumë i ujshëm as shumë i trashë. Shtojmë dhe thërrimet e djathit dhe e vendosim në tavë. E pjekim në 200 gradë për 45 minuta afërsisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb