Nga: ZONJA ENEIDA

2 kokrra vezë
150 ml qumësht (1 gotë mesatare)
150 ml kos
150 ml ujë
2 lugë caji pluhur pjekje
500 gr miell afërsisht
Pak kripë

Rrahim përbërësit e lëngshëm bashkë dhe shtojmë miellin me pluhurin pjekës dhe kripën.E trazojmë mirë dhe e lemë të pushojë 30 minuta në frigorifer.

Më pas i skuqim në vaj të bollshëm.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: