Nga zonja Katerina
Përbërësit

500 gr spinaq, 4-5 qepë të njoma, 1 qepë të thatë, ½ filxhan kuinoa, ½ filxhan verë të bardhë, 2 lgj gjalpë, 2 lgj vaj ulliri
Cipa dhe lëngu i 1 portokalli, Kopër, arrë moskat, Kripë, piper, Vezë për servirje.

Përgatitja

Në një tenxhere vendosim pak gjalpë dhe pak vaj ulliri dhe kaurdisim qepën e thatë dhe qepën e njomë. Pasi qepët të kenë ulur volumin i shuajmë me pak verë të bardhë. Sapo të avullojë alkooli shtojmë spinaqin dhe kuinoan së bashku me cipën dhe lëngun e 1 portokalli. Rregullojmë shijen me kripë, piper, arrë moskat dhe pak koper. E lemë spinaqin dhe kuinoan të marrë valë për pak minuta dhe më pas e servirim me vezë të skuqura sy me gjalpë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: