Një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në Qipro.

Sipas vlerësimit nga Instituti Euro-Mesdhetar epiqendra u raportua 60 kilometra në veriperëndim të Pegeia në Paphos.

Termrti

Fillimisht u raportua se tërmeti ishte me magnitudë 4.3 Rihter, por pas një tjetër rishikimi magnituda e tërmetit u regjistrua në 4.9 të shkallës Rihter.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: