Recete nga znj Eneida
Përbërësit

2 pjeshkë
1 lugë gjalpë
1 lugë sheqer
1 lugë fletëza bajamesh

Për brumin:

1 vezë
1 filxhan kafe sheqer
30 ml vaj luledielli
100 ml kos
120 gr miell
1 lugë pluhur pjekës

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: