Nga: ZONJA KATERINA

2 lgj gjalpë ose vaj,3-4 kërpudha, 50 gr djathë të verdhë,2 lgj pana, 1 tufë të vogël spinaq, Kripë, piper, arrë moskat, Sallatë për servirje

Ngrohim vajin ose gjalpin. Përziejmë përbërësit dhe i hedhim në tiganin e ngrohtë, ulim temperaturën e sobës dhe e lemë omletën të piqet në temperaturë të ulët nga njëra anë, më pas e kthejmë në anën tjetër, e lemë rreth 2 minuta dhe e servirim të ngrohtë me sallatë ose me patate të skuqura.
(er.cu/vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb