Nga Zonja Katerina
Përgatitja

4 lugë supe miell misri, 2 lugë supe gjalpë, 500 ml dhallë, 100 gr djathë kaçkavall / bardhë, Kripë, piper të kuq.

Perbërësit

Në një tenxhere hedhim gjalpin të shkrijë, shtojmë miellin dhe e përziejmë për 2-3 minuta, shtojmë më pas dhallën në mënyrë graduale duke e përzier pa ndërprerje derisa masa të lidhet. Në fund shtojmë djathin të grirë ose të thërrmuar, e lemë për 1-2 minuts të tjera në zjarr dhe më pas e servirim menjëherë të ngrohtë spërkatur me piper të kuq ose me pak spec djegës.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb