NGA: ZONJA ENEIDA

200 ml pana e ëmbël
500 gr maskarpone Ghidetti
1 lugë gjelle qumësht të kondesuar të ëmbël
200 gr biskota savoiardi
Kafe
Kakao

Rrahim panën dhe e bashkojmë me maskarponen duke e rrahur shumë pak. Lagim biskotat në kafe dhe i shtrojmë në tavë. Vendosim një shtresë krem, prapë një shtresë biskota, një krem dhe e vendosim në frigorifer për 2 orë. Pasi e nxjerrim e spërkasim me kakao.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb