Nga: ZONJA KATERINA

1 kg sardele
3-4 fetëza xhinxhër
4 lgj salcë soje
2-3 thelpinj hudhër
1 tufë majdanoz
1/2 lëng limoni
2-3 lgj vaj ulliri
Kripë, piper, rigon

Në një letër që nuk ngjit vendosim sardelet e filetuara në rradhë. I spërkasim me salcë soje, pak kripë, piper, rigon, lëng limoni dhe vaj ulliri. Vendosim dhe thelpinjtë e hudhrës si dhe fetëzat e xhinxhërës dhe e vendosim tavën në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 10-15 minuta.
(Vila24/BalnaWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb