Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Mbreti i ardhshëm i Arabisë Saudite blen shtëpinë më të shtrenjtë në botë

Princi i Kurorës, Mohammed bin Salman, njeriu i ri i fortë i Arabisë Saudite që kërkon të jetë imazhi i antikorrupsionit, është blerësi i mistershëm i kështjellës luksoze “Château...


80% e shqiptarëve janë të lodhur, të sëmurë dhe të dobët, sepse nuk marrin mjaftueshëm këtë mineral

Marrja e këtij minerali është i rëndësishëm për çdo organ, sepse ajo plotëson disa funksione. Vetëm 25% e të rriturve në vendin tonë marrin sasinë e rekomanduar ditore të...


Zbulohen detaje të reja rreth vdekjes së miliarderit dhe gruas së tij

Policia kanadeze po heton vdekjen e miliarderit kanadez Berry Sherman dhe gruas së tij Honey. Ata të dy u gjetën të vdekur në bodrumin e shtëpisë së tyre dhe...


Kujdes! Shmangni fjetjen me celularin tuaj pasi mund të rrezikoheni nga kanceri

Departamenti i Shëndetësisë i Kalifornisë paralajmëroi se njerëzit duhet të mbajnë telefonat e tyre celularë disa metra larg tyre për të zvogëluar ekspozimin ndaj rrezatimit dhe rreziqet shëndetësore. Kalifornia...


Sarajeva proteston kundër njohjes së Jerusalemit nga presidenti Trump

SARAJEVE -Pasi presidenti i SHBA-ve Donald Trump dha vendimin për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit, dhjetra qytetarë kanë protestuar në Sarajeve. Më se 100 protestues morën pjesë...


As Manchester United as Real Madrid, Barcelona arrin marrëveshjen me Giezman

Antoine Griezman, futbollisti i At. Madrid është i preferuari i shumë skuadrave ‘big’ të Europës për ta patur në organikën e tyre. 24-vjeçari po kërkohet me ngulm nga anglezët...


OKB-ja shqyrton një projekt-rezolutë për të kundërshtuar vendimin e Trump për Jerusalemin

UASHINGTON- Këshilli i Sigurimit të OKB-së po shqyrton një projekt-rezolutë për të kundërshtuar vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet zyrtar i shtetit të...


May: Asgjë nuk mund të pengojë qeverinë nga marrëveshja tregtare me BE

BRITANI- Kryeministrja britanike, Theresa May u shpreh sot se asgjë nuk mund të pengonte qeverinë e saj, në përgatitje për të negociuar një periudhë tranzicioni dhe një marrëveshje të...


FOTO/ Një krijesë misterioze rreth 5 metra shfaqet në brigjet kroate

Në bregdetin e qytetit kroat Orebicit, është shfaqur një krijesë misterioze, për të cilin përdoruesit e rrjetit social pohojnë se mund të jetë një lloj balene, të cilën e...


“Legjenda” e Interit kujton ‘Tripletën’: Më shumë jemi frikësuar nga Siena se nga Bayern!

Esteban Cambiasso, një nga legjendat e Inter-it të “Tripletës”, është kthyer të flasë për atë arritje të zikaltërve. Cambiasso është shprehur se ka pasur më shumë frikë në ndeshjen...


Nodh në SHBA, ikën energjia elektrike, mijëra pasagjerë të bllokuar në aeroport

SHBA- Një defekt në sistemin elektrik në Aeroportin Ndërkombëtar të Hartsfield-Jackson të Atlantas në SHBA, aeroporti më i ngarkuar në botë, ka lënë mijëra pasagjerë të bllokuar duke shtyrë...


VIDEO/ Gol me sprint nga 70 metër, shikoni se si Abazaj ka “kopjuar” Xhorxh Ueah-në

Kristal Abazaj shënoi një gol prej “kristali”, në sfidën e sotme ndaj Partizanit. Sulmuesi i Luftëtarit mori topin që nga gjysmëfusha e tij, dhe vrapoi për më shumë se...


Përparim Kabo: Disa lojtarë të shporren që nesër, Partizani është i yni jo i juaji…

Profesori dhe akademiku, Përparim Kabo, tifoz i futbollit dhe Partizanit në veçanti, ka folur me nota të ashpra për paraqitjen zhgënjyese të lojtarëve të Partizanit në një koment për...


NOTA/ Dha asistin në golin e Krotones, “Eurosport” vlerëson Ajetin te ndër më të mirët në fushë

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ishte protagonisti kryesor në fitoren e rëndësishme 1-0 të ekipit të tij Krotone, ndaj Kievos. Mediat sportive italiane, pas ndeshjes i dhanë një...


NOTAT/ “Derbi” i shqiptarëve, mediat italiane nxjerrin ‘fitues’ Strakoshën përballë Berishës

Përveç një ndeshje spektakolare ndeshja midis Atalantës dhe Lacios solli edhe një duel mjaft interesant, atë të një “derbi” midis dy portierëve shqiptarë, Strakoshës dhe Berishës. Sipas vlerësimit të...


Deklarata e partisë serbe: Ja cili qytet i Kosovës fle mbi rezerva të mëdha të arit

Vetëm disa ditë para se Kosova ta shpallte pavarësinë, përfaqësues të “Rio Tinto” (Lydian International), kanë njoftuar se në...


Albin Kurti në qeli, të mërkurën del në gjykatë me tre kolegët e tij

PRISHTINE- Katër deputetët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët gjykohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e...


Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvedosjes shpall zgjedhjet për kryetar të saj

PRISHTINE- Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes sot ka votuar pro shpalljes së zgjedhjeve për kryetar të partisë. Mediat kosovare...


Albin Kurti letër nga burgu, çfarër shkruan për fyerjet që i bëri Aida Dërguti

PRISHTINE– Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili po mbahet në paraburgim, ka dërguar një letër e cila...


Veteranët e UÇK-së peticion Parlamentit: Të ndryshohet ligji i Gjykatës Speciale

PRISHTINE- Duhen të paktën 10 mijë nënshkrime që Parlamenti i Kosovës të mund ta shqyrojë mundësinë e ndryshimit të...


Premtimet e rreme të djemve kosovarë, nga martesa në prostitucion të dhunshëm

Dy të rinj takohen, djali propozon martesë, premton jetë më të mirë duke përfshirë edhe jetesën jashtë Kosovës. Ky...


Pacolli paralajmëron përdoruesit e Bitcoin: Piramidë që shembet kur tërhiqen paratë

KOSOVE- Behgjet Pacolli pasi ka promovuar librin e tij “15 parimet e suksesit sipas Behgjet Pacollit” në ambientin e...


As Manchester United as Real Madrid, Barcelona arrin marrëveshjen me Giezman

Antoine Griezman, futbollisti i At. Madrid është i preferuari i shumë skuadrave ‘big’ të Europës për ta patur në...


“Legjenda” e Interit kujton ‘Tripletën’: Më shumë jemi frikësuar nga Siena se nga Bayern!

Esteban Cambiasso, një nga legjendat e Inter-it të “Tripletës”, është kthyer të flasë për atë arritje të zikaltërve. Cambiasso...


VIDEO/ Gol me sprint nga 70 metër, shikoni se si Abazaj ka “kopjuar” Xhorxh Ueah-në

Kristal Abazaj shënoi një gol prej “kristali”, në sfidën e sotme ndaj Partizanit. Sulmuesi i Luftëtarit mori topin që...


Përparim Kabo: Disa lojtarë të shporren që nesër, Partizani është i yni jo i juaji…

Profesori dhe akademiku, Përparim Kabo, tifoz i futbollit dhe Partizanit në veçanti, ka folur me nota të ashpra për...


NOTA/ Dha asistin në golin e Krotones, “Eurosport” vlerëson Ajetin te ndër më të mirët në fushë

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ishte protagonisti kryesor në fitoren e rëndësishme 1-0 të ekipit të tij Krotone,...


NOTAT/ “Derbi” i shqiptarëve, mediat italiane nxjerrin ‘fitues’ Strakoshën përballë Berishës

Përveç një ndeshje spektakolare ndeshja midis Atalantës dhe Lacios solli edhe një duel mjaft interesant, atë të një “derbi”...


6 gola, pritje spektakolare dhe përmbysje. Atalanta e Berishës dhe Lacio e Strakoshës ndajnë pikët

Sfida e mbrëmjes mes Atalantës dhe Lacios në “Seria A” ku aktivizoheshin edhe dy portierët e Kombetarës, Ertrit Berisha...


BE i thotë “jo” zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni, Zhbogar e thotë qëndrimin e prerë

SHKUP– Ambasadori i BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar ka theksuar se nuk është koha për zgjedhje të parakohshme në...


Maqedonia në pritje të propozimit të ndërmjetësit Matthew Nimetz për emrin

SHKUP– Frika se identiteti maqedonas është kërcënuar, do të largohet me zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, tha...


“The Guardian”: Maqedonia në BE për të penguar autoritarizmin

Gazeta britanike “The Gardian” në artikullin e titulluar “Maqedonia thotë se duhet të inkuadrohet në BE që ta pengojë...


Daçiç nuk ndalet: Kosova nuk do bëhet kurrë anëtare e OKB-së

KOSOVE- Së shpejti në Serbi do të mbahen zgjedhjet e reja, dhe për këtë tri partitë politike në Serbi...


Politikani serb: Fëmijët e serbëve në Kosovë duhet të mësojnë gjuhën shqipe

KOSOVE– Serbët dhe kosovarët duhet të ndërtojnë besim të ndërsjellë, si dhe fëmijët e serbëve të Kosovës duhet të...


Ndotja ‘zhduk’ kryeqytetin e Maqedonisë, pamjet nga lart të Shkupit

Shkupi vazhdon të ngulfatet nga ndotja enorme e ajrit. Ndotja është mbi çdo kufi të lejuar. Ekipi i televizionit...


Marrëveshjet me Maqedoninë, Rama: Konfliktet e së shkuarës s’mund të kërcënojnë rrugët e të ardhmes (Video)

POGRADEC– Pak pas mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive, kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë bashkë me homologun e...


FOTO/ Mbreti i ardhshëm i Arabisë Saudite blen shtëpinë më të shtrenjtë në botë

Princi i Kurorës, Mohammed bin Salman, njeriu i ri i fortë i Arabisë Saudite që kërkon të jetë imazhi...


Zbulohen detaje të reja rreth vdekjes së miliarderit dhe gruas së tij

Policia kanadeze po heton vdekjen e miliarderit kanadez Berry Sherman dhe gruas së tij Honey. Ata të dy u...


Sarajeva proteston kundër njohjes së Jerusalemit nga presidenti Trump

SARAJEVE -Pasi presidenti i SHBA-ve Donald Trump dha vendimin për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit, dhjetra qytetarë...


OKB-ja shqyrton një projekt-rezolutë për të kundërshtuar vendimin e Trump për Jerusalemin

UASHINGTON- Këshilli i Sigurimit të OKB-së po shqyrton një projekt-rezolutë për të kundërshtuar vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump...


May: Asgjë nuk mund të pengojë qeverinë nga marrëveshja tregtare me BE

BRITANI- Kryeministrja britanike, Theresa May u shpreh sot se asgjë nuk mund të pengonte qeverinë e saj, në përgatitje...


Nodh në SHBA, ikën energjia elektrike, mijëra pasagjerë të bllokuar në aeroport

SHBA- Një defekt në sistemin elektrik në Aeroportin Ndërkombëtar të Hartsfield-Jackson të Atlantas në SHBA, aeroporti më i ngarkuar...


Sulm me bombë në një kishë në Pakistan, 9 të vdekur. ISIS merr përgjegjësinë

PAKISTAN- Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vrarë pas një sulmi me bombë në një kishë në Pakistan....


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.