Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Varshava nuk respekton kërkesën e BE-së për ndryshime në drejtësi

Polonia nuk ka në plan asnjë ndryshim për reformën e kontestuar në drejtësi, pavarësisht afrimit të afatit limit që është mesnata e sotme, të vendosur nga Bashkimi Europian për...


Talenti 19-vjeçar i Standard Liege: Maqedonia nuk më intereson, ose Shqipëria ose …

Një histori sa interesante, aq edhe rrëqethëse ka familja e talentit të madh shqiptar, Lindon Selahi që mbrëmjen e së dielës në stadiumin “Mbreti Boduen” festoi me flamurin kombëtar...


Nxiti terrorizmin dhe fshehu të ardhurat, kur shpallet vendimi për ish-imamin Krasniqi

Më shumë se një vit nga koha kur është ngritur aktakuza dhe rreth 3 muaj pasi ishte paraqitur për herë të parë në Gjykatën Themelore të Prishtinës, gjykimit të...


“Gara e armatimeve” mes SHBA dhe Rusisë, Trump: Dua të takohem me Presidentin Putin

Presidenti Donald Trump thotë se dëshiron të takohet me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin në “një të ardhme jo shumë të largët” për të diskutuar mbi “garën e armatimeve”...


Ka në dorë emërimin e trajnerit të ri, Costacurta: De Biasi kandidat për stolin e Italisë

Xhani De Biasi ka qenë një emër i lakuar për të marrë drejtimin e Italisë para kualifikueseve të Boëtrorit, por në atë kohë u zgjodh Ventura i cili dështoi...


Në Beograd hapet një ekspozitë për krimet e luftës në Kosovë

Në Beograd mbrëmjen e së hënës u çel një ekspozitë me foto dhe video të pazakonta për serbët. Bëhet fjalë për një ekspozitë të luftës së Kosovës me pamje...


Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë-Arrëzit kreu i PD në Pukë

FUSHE ARREZ– Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë Arrëzit kreu i Partisë Demokratike të Pukës, Prel Gjoni. Gjoni në zgjedhjet e pushtetit vendor ishte kryesues i listës se kandidateve...


BE-ja thirrje qyteteve evropiane për të përfituar Wi-Fi falas

Një mijë qytete do të përfitojnë 15,000 Euro financim nga Bashkimi Evropian këtë vit për të implementuar pika të aksesit falas të internetit Wi-Fi në sheshe, parqe dhe hapësira...


Berisha publikon videon: Ja 4 mln eurot e Ramës për Kavajën

TIRANE– Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me sulmet ndaj pasardhësit të tij politik Edi Rama. Në një video që ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Berisha përmes...


Ambasadori amerikan mesazh politikanëve në Kosovë: Votoni për ratifikimin e demarkacionit

PRISHTINE- Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës të votojnë për ratifikimin e demarkacionit të kufirit me Malin e...


Mino Raiola: Italia ta shpif, është plot me njerëz të dështuar

Në listën e Italisë për dy miqësoret e muajit mars binte në sy mosgrumbullimi i Mario Balotelli-t i cili po bën një sezon të shkëlqyer te Nice në Francë....


U dorëhoq nga Kushtetuesja, ish-gjyqtari Besnik Imeraj çohet për ndjekje penale

TIRANE– Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka kërkuar ndjekje penale për ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj. Ky i fundit dha dorëheqjen në janar të këtij viti nga Gjykata...


Greqia propozon një projekt për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

GREQI– Athina dërgoi sot në Shkup një projekt për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve dypalëshe për emrin e Maqedonisë, në kuadër të negociatave të nisura në janar mes dy vendeve, theksoi...


Presidenti Erdogan kritikon SHBA-të: U përpoqët të na mashtroni

ANKARA– Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kritikoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke thënë se ajo është përpjekur ta mashtrojë Turqinë duke bashkëpunuar me organizatë terroriste në Siri,...


Haradinaj: Demarkacioni nuk e rrezikon territorin e Kosovës

KOSOVE-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin shtetëror mes Kosovës e Malit të Zi, tha se ratifikimi i këtij ligji nuk...


Nxiti terrorizmin dhe fshehu të ardhurat, kur shpallet vendimi për ish-imamin Krasniqi

Më shumë se një vit nga koha kur është ngritur aktakuza dhe rreth 3 muaj pasi ishte paraqitur për...


Ambasadori amerikan mesazh politikanëve në Kosovë: Votoni për ratifikimin e demarkacionit

PRISHTINE- Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës të...


Haradinaj: Demarkacioni nuk e rrezikon territorin e Kosovës

KOSOVE-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin shtetëror mes Kosovës e...


Mogherini: Dera e BE është e hapur për Kosovën, por të plotësojë disa kushte

KOSOVE-Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini ka thënë se si Bashkim Evropian kanë paraqitur...


A do të votohet sot marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi?

Sot në orën 16:00 është parashikuar të nis seanca e jashtëzakonshme për Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...


Kuvendi i Kosovës mblidhet sot për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi

Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme për shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...


Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin...


Talenti 19-vjeçar i Standard Liege: Maqedonia nuk më intereson, ose Shqipëria ose …

Një histori sa interesante, aq edhe rrëqethëse ka familja e talentit të madh shqiptar, Lindon Selahi që mbrëmjen e...


Ka në dorë emërimin e trajnerit të ri, Costacurta: De Biasi kandidat për stolin e Italisë

Xhani De Biasi ka qenë një emër i lakuar për të marrë drejtimin e Italisë para kualifikueseve të Boëtrorit,...


Mino Raiola: Italia ta shpif, është plot me njerëz të dështuar

Në listën e Italisë për dy miqësoret e muajit mars binte në sy mosgrumbullimi i Mario Balotelli-t i cili...


Stërvitja e parë e Kombëtares për Norvegjinë, 3 mungesa për Panucci-n

Kombëtarja shqiptare ka nisur në orën 15:30 stërvitjen e parë për sfidën miqësore kundër Norvegjisë më 26 mars në...


Do përballen në “Champions League”, tifozët e Liverpool përgatisin planin armiqësor për City-n

Shorti i “Champions League” ditën e premte vuri përballë Liverpool me Manchester City-n, të cilët ndeshjen e parë do...


Sherri: Jemi 3 portierë kualitativ, Sllovakia nuk ka asgjë më shumë se ne

Alen Sherri, portieri titullar i Vllaznisë, është një nga 3 të përzgjedhurit e Alan Bushit për të mbrojtur portën...


Angli/ Shënohet gol, tifozi ngrihet nga karrigia me rrota për të festuar (Video)

Një video interesante është xhiruar të shtunën në Angli konkretisht në sfidën Plymouth Argyle – Bristol Rovers, të përfunduar...


Në Beograd hapet një ekspozitë për krimet e luftës në Kosovë

Në Beograd mbrëmjen e së hënës u çel një ekspozitë me foto dhe video të pazakonta për serbët. Bëhet...


Greqia propozon një projekt për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

GREQI– Athina dërgoi sot në Shkup një projekt për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve dypalëshe për emrin e Maqedonisë, në kuadër...


Ligji për gjuhët, protesta para shtëpive të deputetëve në Maqedoni

SHKUP-Shtëpitë e deputetëve të shumicës, si ajo e Forsina Remenskit, Hari Llokvenec dhe disa të tjerë, edhe mbrëmë ishin...


Ndërprerja e ndihmës, familjet me shumë fëmijë në Greqi protestojnë

GREQI-Familjet me shumë fëmijë në Greqi protestuan kundër planit të qeverisë për ndërprerjen e të drejtave sociale dhe ndihmave...


Mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare

Shqipëria dhe Mali i Zi janë cilësuar nga disa media kroate si shkaktaret kryesore të ndotjes së brigjeve të...


Kryeministrja e Serbisë flet për darkën e fshehtë Vuçiç-Thaçi

SERBI-Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç ka folur pas deklaratave për një darkë të fshehtë mes presidentit të Kosovës Hashim...


Ambasadorja greke: Çdo sukses i Shqipërisë, burim gëzimi për ne

TIRANE– Ambasadorja greke në Tiranë, Eleni Surani në ditën Kombëtare të Greqisë, pohoi se çdo sukses i Shqipërisë është...


Varshava nuk respekton kërkesën e BE-së për ndryshime në drejtësi

Polonia nuk ka në plan asnjë ndryshim për reformën e kontestuar në drejtësi, pavarësisht afrimit të afatit limit që...


“Gara e armatimeve” mes SHBA dhe Rusisë, Trump: Dua të takohem me Presidentin Putin

Presidenti Donald Trump thotë se dëshiron të takohet me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin në “një të ardhme jo...


Presidenti Erdogan kritikon SHBA-të: U përpoqët të na mashtroni

ANKARA– Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kritikoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke thënë se ajo është përpjekur...


Shpërthim në një ndërtesë të shërbimit postar në Teksas, një i plagosur

SHBA- Autoritetet njoftuan se sot herët në mëngjes, ka shpërthyer një bombë në një qendër shpërndarjeje të shërbimit postar...


Fund i Shengenit? Ministri gjerman nxit debat: Të shtohen kontrollet kufitare

GJERMANI– Ministri i ri i Brendshëm dhe i Atdheut, Horst Seehofer (CSU) ka gati një javë që sapo ka...


SHBA, rrethohet shkolla në Marilend pas të shtënave me armë

SHBA– Një shkollë e mesme në Merilend është rrethuar nga autoritetet, pas një incidenti sot në mëngjes, ku janë...


Refuzuan t’i shisnin pije alkoolike, moldavi sulmon me granatë lokalin

Dy persona u vranë dhe disa të tjerë plagosen në Kishinjev, kryeqyteti i Moldavisë, për shkak të shpërthimit të...