Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
BOTËRORI RUSI 2018 LAJME KALENDARI REZULTATE

Infeksionet e pishinave, si të mbrohemi dhe t’i parandalojmë

TIRANE-Stina e shumëpritur e verës kërkon një vëmendje më të madhe për kujdesin ndaj shëndetit. Temperaturat e larta ju çojnë drejt destinacioneve të pushimit, det apo mal. Por ka...


Gjuetarët e kasafortave, Policia godet grupin e rrezikshëm (Rastet më të bujshme)

TIRANE-Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, policia e Tiranës goditur një grup të strukturuar kriminal, anëtarët e të cilit nën kërcënimin e armeve vidhnin kasaforta ne biznese të...


LIVE/ Nis takimi në Sochi, Panamaja pengesa e parë e Belgjikës në “Rusi 2018”

Po luhet në “Fisht Olympic Stadium” të Sochi-t ndeshja e parë e Grupit H mes Belgjikës dhe Panamasë. Belgjik 0-0 Panama Komenti i ndeshjes 1′ Ka nisur takimi Do...


Seks në këmbim të lajmeve, gazetarja e New York Times në telashe të mëdha

Ali Watkins, gazetare për New York Times, është në telashe të mëdha. Në jetën reale, gazetarja ka patur një marrëdhënie intime me James Wolfe, ish zyrtar përgjegjës për sigurinë...Adnan Januzaj befason Kosovën me deklaratën: Jam dhe ndihem belg

Ai është bërë shpesh herë objekt debatesh dhe diskutimesh për zgjedhjet e tij, pasi refuzoi të ishte pjesë e kombëtares shqiptare dhe asaj të Kosovës. Adnan Januzaj është rikthyer...


UEFA ndan grupet para shortit, ja 6 kundërshtarët me të cilët mund të ndeshet Kukësi

UEFA ka bërë ndarjen në grupe të skuadrave që do të marrin pjesë nesër në shortin e “Champions League” për fazën eliminatore. Gjithsej janë 3 grupe, 2 të parat...


Daut Haradinaj mesazh të ndjerë për babain: Pusho i qetë plak, s’e ke pasur të lehtë me ne

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i ka kushtuar një mesazh të ndjerë babait të tij, i cili u nda nga jeta të dielën, ndërsa sot u përcoll për në...


SPECIALE/ Kush është John Alite, shqiptari që gjunjëzoi familjen mafioze Gambino në SHBA

Nga: Anxhela Devole “Asnjëherë mos bisedo për punën brenda mureve të shtëpisë! FBI-ja ka “veshë” kudo, dhe nëse flet për punë në makinë, ngrije zërin e radios! Është më...


Erërat e forta në Kolorado, shihni si ‘fluturojnë’ tualetet publike (Video)

KOLORADO- Erërat e forta në Kolorado kanë shkaktuar panik tek qytetarët. Në disa pamje të filmura me telefon në qytetin Commerce të Kolorados shihet se si tualetet publike ‘fluturojnë’...


Tunizi-Angli/ Plani makabër i Bin Laden 20 vite më parë, donte të hidhte në erë ‘Tre Luanët’

Do të nis sot kundër Tunizisë aventura e Anglisë në “Rusi 2018”, pikërisht ndaj asaj skuadre që “Tre Luanët” filluan edhe Botërorin e 20 viteve më parë në Francë....


Dhunohej nga nusja e djalit, 80-vjeçari në Fier kërkon urdhër-mbrojtje

FIER-Një 80-vjeçar ka denoncuar në polici nusen e djalit pasi pretendon se kjo e fundit e dhunonte psikologjikisht. Burime zyrtare nga policia e Fierit bënë me dije se bëhet...


Atentatori i Azem Hajdarit “Qytetar Nderi” në Has, Presidenca: Provokim i panevojshëm

TIRANE – Lidhur me vendimin për shpalljen “Qytetari Nderi” i Hasit, të Gafur Mazrekut, i cili plagosi me armë brenda ambienteve të Parlamentit, Liderin e Dhjetorit dhe Heroin e Demokracisë,...


Pa hyrë në fuqi marrëveshja, Greqia nis përdorimin e emrit të ri të Maqedonisë

MAQEDONI- Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias vazhdon që në paraqitjet e tij publike Maqedonine ta quajë sipas emrit të marrëveshjes, Maqedonia e Veriut edhe pse marrëveshja nuk ka...


Dekorimi i autorit të plagosjes së Azem Hajdarit, deputeti i PD: Rama lau duart si Pons Pilati

TIRANE- Deputeti i PD-së për qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu iu është bashkuar reagimeve për vendimin e Bashkisë së Hasit, e cila i dekordoi titullin ‘Qytetar nderi’ për autorin...


Daut Haradinaj mesazh të ndjerë për babain: Pusho i qetë plak, s’e ke pasur të lehtë me ne

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i ka kushtuar një mesazh të ndjerë babait të tij, i cili u nda...


“U prehsh në paqe plak”, fjalët e ndjera të Ramush Haradinajt teksa i jep lamtumirën e fundit të atit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka qëndruar disa orë pranë arkivolit që mbante trupin e babait të tij, teksa...


Ndërkombëtarët kundër Haradinajt: Ushtria të formohet përmes ndryshimeve Kushtetuese

KOSOVE-Ambasada e SHBA-së dhe ajo e Gjermanisë thonë se Kosova duhet ta formojë ushtrinë përmes ndryshimit të Kushtetutës, duke...


Mediat serbe: Delegacioni i Kosovës shkon në Bruksel pa praninë e Beogradit

Delegacioni i Prishtinës do të qëndrojë në Bruksel për një “shkëmbim të rregullt të pikëpamjeve brenda dialogut” me Beogradin,...


Kryeparlamentari Veseli: Marrëveshja për emrin e Maqedonisë, akt i guximshëm dhe i drejtë

PRISHTINE– Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar për nënshkrimin e marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë. “Urime...


“Hilmi Haradinaj, luftoi për çlirimin dhe i dha katër gjeneralë e dy dëshmorë Kosovës”

PRISHTINE- Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka ngushëlluar familjes Haradinaj, për vdekjen e babait të kryeministrit Ramush Haradinaj....


Qeveria e Kosovës paguan 890 mijë euro gjoba për kreditë e pashfrytëzuara

Qeveria e Republikës së Kosovës ka paguar 890 mijë euro, si formë ndëshkimi, për shkak të mostërheqjes së mjeteve...


LIVE/ Nis takimi në Sochi, Panamaja pengesa e parë e Belgjikës në “Rusi 2018”

Po luhet në “Fisht Olympic Stadium” të Sochi-t ndeshja e parë e Grupit H mes Belgjikës dhe Panamasë. Belgjik...


Adnan Januzaj befason Kosovën me deklaratën: Jam dhe ndihem belg

Ai është bërë shpesh herë objekt debatesh dhe diskutimesh për zgjedhjet e tij, pasi refuzoi të ishte pjesë e...


UEFA ndan grupet para shortit, ja 6 kundërshtarët me të cilët mund të ndeshet Kukësi

UEFA ka bërë ndarjen në grupe të skuadrave që do të marrin pjesë nesër në shortin e “Champions League”...


Tunizi-Angli/ Plani makabër i Bin Laden 20 vite më parë, donte të hidhte në erë ‘Tre Luanët’

Do të nis sot kundër Tunizisë aventura e Anglisë në “Rusi 2018”, pikërisht ndaj asaj skuadre që “Tre Luanët”...


‘Selfie’ me tifozin në përfundim të ndeshjes, mediat gjermane kapen me Julian Brandt

Gjermania, kampionia e botës në fuqi, debutoi me humbje në “Rusi 2018”, në ndeshjen e zhvilluar dje kundër Meksikës....


Suedia fiton me vështirësi ndaj Koresë së Jugut, 3 pikët vijnë falë “VAR-it” (Video)

Ka mjaftuar goli i kapitenit Grangvist që Suedia të nisë me fitore aventurën në “Rusi 2018”. Skuadra e drejtuar...


Nejmar ka bërë ndeshje të dobët me Zvicrën? Ja rekordi që arriti ta thyente

Ndeshja e mbrëmjes së djeshme midis Brazilt dhe Zvicrës u mbyll në barazim 1-1 por kjo ndeshje vazhdon të...


Pa hyrë në fuqi marrëveshja, Greqia nis përdorimin e emrit të ri të Maqedonisë

MAQEDONI- Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias vazhdon që në paraqitjet e tij publike Maqedonine ta quajë sipas emrit...


Qeveria maqedonase miraton ratifikimin e marrëveshjes për emrin e ri

MAQEDONI- Qeveria e Maqedonisë ka nisur mëngjesin e së hënës seancën për ratifikimin e marrëveshjes së arritur dje në...


Ministrja bullgare: Javën e ardhshme mund të jepet drita jeshile për negociatat me Maqedoninë

BULLGARI- Zv.kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva, ka deklaruar se pas nënshkrimit të marrëveshjes...


Cipras flet pas takimit me Zaev: Atmosfera në drekë, pothuajse si në dasmë!

ATHINE- Klima ishte shumë e mirë në drekën me Zaevin, pothuaj si në dasmë, ishte komenti i Aleksis Ciprasit,...


Thirrjet për grusht shteti në Parlament, arrestohet deputeti i Agimit të Artë në Greqi grek

Deputeti grek i Agimit të Artë, Konstandinos Barbarius është arrestuar tre ditë pasi prokuroria greke ka urdhëruar për të...


Historiku i kontestit 27-vjeçar ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, ja që kur daton

Kontesti bilateral ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë daton që nga pavarësia e Maqedonisë. Greqia nuk e pranon emrin “Republika e...


Protestat në Shkup, lideri i “Maqedonisë së vetme” me flamurin e Rusisë (VIDEO)

Policia arriti të shpërndante protestuesit e dhunshëm maqedonas që mbrëmë u mblodhën para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë për...


Erërat e forta në Kolorado, shihni si ‘fluturojnë’ tualetet publike (Video)

KOLORADO- Erërat e forta në Kolorado kanë shkaktuar panik tek qytetarët. Në disa pamje të filmura me telefon në...


Presidenti i Iranit viziton Evropën, pasiguri për marrëveshjen bërthamore

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, planifikon të vizitojë Austrinë dhe Zvicrën, muajin e ardhshëm, në kohën e pasigurive për...


Kiev, avioni përfundon jashtë piste, pasagjeri filmon të gjithë skenën

Po filmonte të gjithë zbritjen në tokë të avionit që po ulej në Kiev, Ukrainë, një pasagjer i cili...


Ministri i Brendshëm gjerman: Do t’i kthejmë emigrantët nëse Merkel nuk gjen zgjidhje

Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer do të kthejë emigrantët në kufi, nëse kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk gjen...


Video/ Tërmeti në Osaka, momenti i lëkundjeve, makinat ‘kërcejnë’ në parkim

JAPONI-Një kamer e pozicionuar drejt makinave tregon momentin e tërmetit më magnitudë 6.1 ballë, që goditi sot Osaka, qyteti...


Skandali i shkarkimit të gazrave, arrestohet në Gjermani shefi ekzekutiv i “Audi”

Shefi ekzekutiv i gjigandit gjerman të makinave “Audi” është arrestuar në lidhje me hetimet e skandalit të gazrave të...


VIDEO/ SHBA, shembja spektakolare me dinamit e dy kullave 462 metra në Florida

SHBA-U deshën vetëm 12 sekonda dhe 1.500 kilogramë dinamit për të shkatërruar dy kullat e mëdha ftohëse, në një...