Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

LAJM I FUNIDT/ Maskat terrorizojnë e grabisin pasagjerët në Dukagjin, djegin furgonin

DUKAGJIN– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Pult të Dukagjinit. Persona ende të paidentifikuar i kanë bërë pritë një furgoni, dhe pasi e kanë...


“Fyerjet e Donald Trump do detyrojnë Kim Jong Un të marrë vendime ekstreme”

Koreja e Veriut mund të forcojë strategjinë e saj në përgjigje të ofendimeve të Presidentit amerikan Donald Trump drejtuar liderit Kim Jong Un, ka paralajmëruar një analist i sigurisë...


Taksistët shqiptarë lënë nam, sherr me shkelma e grushte në mes të Selanikut: “O shk***” (Video)

GREQI- Dy taksistë shqiptarë janë zënë në Greqi, duke degjeneruar në kacafytje dhe sharje të rënda. Me sa duket ‘buka e gojës’ i ka humbur durimin dhe qetësinë dy...


Tre operacione antidrogë në kufirin greko-shqiptar, sekuestrohen 150 kg marijuanë

JANINË- Policia greke zhvilloi sot 3 operacione antikanabis, ndërsa u sekuestruan 145 kg drogë. Në këto operacione pati edhe të arrestuar, ndërkohë që një shqiptar është shpallur në kërkim....


“Më shumë zyra se sa të punësuar”, Rama i përgjigjet komentuesit: Vazhdo bjeri sazes ti

TIRANE- Tashmë jemi mësuar të gjithë për replikat që kryeministri Edi Rama bën me ndjekësit e tij në “Facebook”. Kështu, pas postimit të një video në një takim që...


Letra e 1797-ës/ Kur Napoleon Bonaparti shkruante për shqiptarët

Nga: Aurenc BEBJA Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të Mehmet Bushatit) shpreh admirimin dhe mbështetjen e tij për...


“Pse më sheh”, si nisi sherri mes nxënësve në Vlorë, minoreni thikë në bark 16-vjeçarit (Video)

VLORË- “BalkanWeb” zbardh të tjera detaje nga ngjarja në Vlorë, ku mbeti i plagosur një 16-vjeçar. Gazetari Enrik Mehmeti raportoi se ngjarja ka ndodhur jashtë ambienteve të shkollës dhe...


Sherr me thika mes dy nxënësve në Vlorë, plagoset 16-vjeçari

VLORË- Një adoleshent ka mbetur i plagosur në Vlorë pas një sherri me një bashkëmoshatar. Sipas informacioneve të para, dy adoleshentët janë zënë pas përfundimit të mësimit. I plagosuri...


Rama surprizë 100 mijë punonjësve të administratës, iu jep pushim edhe…

TIRANE- Kryeministri Edi Rama u ka bërë një surprizë 100 mijë punonjësve të administratës shtetërore. Kështu, qeveria ka marrë vendim për të lënë pushim administratën të hënën e ardhshme...


Habit Panucci: Në Itali nuk funksionon i gjithë sistemi, unë jam me fat që punoj këtu

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panucci, në konferencën e sotme për shtyp ka folur edhe për eliminimin e Italisë nga Kupa e Botës. Ai tha se problemi në Itali...


Kryeprokurori i ri, ish-ministri: Loja me peshq e me sorra mbaroi

TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me zgjedhjen e kreut të ri të Prokurorisë së Përgjithshme, pasi Adriatik Llallës i mbaron mandati pas një muaj. Në...


Zhurma të pazakonta pranë vendit të zhdukjes së nëndetëses “San Juan” në Argjentinë

BUENOS AIRES- Zhurma të pazakonta janë regjistruar një javë më parë, tri orë pas komunikimit të fundit me nëndetësen argjentinase “San Juan”, shumë pranë pozicionit të fundit të ditur,...


Urdhër-arrestet për dosjen “Habilaj”, MB: S’gjetëm zyrtarët, por prova me vlerë

TIRANE- Ministria e Brendshme reagon për herë të parë në lidhje me urdhër-arrestet e lëshuar nga Prokuroria për Krimet e Rënda dhe sqaron se SHÇBA-ja ka kontrolluar banesat e...


EMRAT/ Degjeneron sherri në familje, burri ther me thikë gruan në Kavajë (Video)

KAVAJË- Krimi në familje godet Kavajën. ‘BalkanWeb’ mëson se ngjarja e rëndë ndodhi sot rreth ores 11:00 në fshatin Karpen të Kavajës, ku një grua u vra me thikë...


Basha i prerë: Kryeprokurorin e ri s’mund ta emërojë Rama, do votojë edhe Tahiri…

TIRANE- Kryedemokrati Lulzim Basha ka komentuar sot për herë të parë zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. Sipas tij, kryeprokurori i ri s’mund të emërohet me shumicë të thjeshtë. Ai...


Goditet rrjeti i prostitucionit në Kosovë, 12 tutorë e klientë në pranga

MITROVICË- Shkatërrohet një rrjet prostitucioni në Kosovë, ndërsa në pranga kanë rënë 12 vetë. Kështu, në kuadër të dy...


Prishtina dhe Prizreni pa kryetar, rinumërim votash

Në Prishtinë dhe Prizren do të ketë rinumërim të plotë të votave të së dielës për zgjedhjet lokale. Paneli...


Kryetarja e Gjykatës Speciale sot në Kosovë, ja me kë do të takohet

Vjen sot në Prishtinë kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina Trendafilova. Ajo shoqërohet nga Administratorja e...


Marrëveshjet me Beogradin, Prishtina “e vetmuar” në dialog pa SHBA-në

Përfshirja e drejtpërdrejtë e Shteteve të Bashkuar të Amerikës, krahas Bashkimit Evropian në fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës...


Burg përjetë ‘Kasapit të Bosnjës’, Kurti: Mlladiç një nga aktorët, jo regjisori

PRISHTINE- Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, teksa ka komentuar dënimin me burg përjetë për Ratko Mlladiçit, i cilësuar...


Skandal me tekstet shkollore: “Kosova ende s’e ka shpallur pavarësinë!”

Vazhdojnë skandalet me tekstet shkollore të Republikës së Kosovës. Një i tillë është edhe në Librin e Sociologjisë për...


Prishtina “e vetmuar” në dialog pa SHBA-në, çfarë do ndodhë me marrëveshjen me Serbinë

Përfshirja e drejtpërdrejtë e Shteteve të Bashkuar të Amerikës, krahas Bashkimit Evropian në fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës...


Habit Panucci: Në Itali nuk funksionon i gjithë sistemi, unë jam me fat që punoj këtu

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panucci, në konferencën e sotme për shtyp ka folur edhe për eliminimin e Italisë...


VIDEO/ Përleshje masive me karrige e gurë mes tifozëve dhe policisë në Liverpul

Një përleshje e madhe ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në qytetin e Liverpulit mes tifozëve të futbollit dhe policisë....


Panucci: Në miqësoren e marsit do afroj 2-3 lojtarë të tjerë të rinj. Kemi 6 muaj kohë për…

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panucci, ka dalë sot në një konferencë për shtyp. Ai tha se do të...


Disiplina dënon Sulejman Starovën, Partizani pa trajner ndaj Skënderbeut

Komisioni i Disiplinës Sportive pranë FSHF-së ka marrë vendimet në lidhje me ngjarjet e ndodhura në takimet e fundjavës...


Renditja e FIFA-s, djemtë e Panuccit me rritje, Shqipëria shkon në vendin e…

Është publikuar renditja e FIFA-s për muajin nëntor ku Shqipëria ka përmirësim të ndjeshëm. Kombëtarja kuqezi është ngritur me...


Të afruar me bujë dhe të larguar me xhepin “plot”, ja dështimet e Partizanit në merkato

Dështimet e Partizanit në merkato vitet e fundit kanë qenë të shumta. Lojtarë të afruar me bujë nga trajnerët,...


Sot ndeshja Skënderbeu-Dinamo e Kievit në ‘Elbasan Arena’, rrugët që do të bllokohen

ELBASAN- Në një kohë kur sot luhet ndeshja Skënderbeu-Dinamo e Kievit në ‘Elbasan Arena’, policia ka ndërmarrë një sërë...


Tre operacione antidrogë në kufirin greko-shqiptar, sekuestrohen 150 kg marijuanë

JANINË- Policia greke zhvilloi sot 3 operacione antikanabis, ndërsa u sekuestruan 145 kg drogë. Në këto operacione pati edhe...


I dënuar në Shqipëri me 18 vjet, kapet në Greqi 55-vjeçari. Ja për çfarë akuzohet

GREQI- Një shqiptar i dënuar dhe i shpallur në kërkim nga Interpol Tirana është arrestuar në Greqi. Sipas mediave...


Zaev: Shpallja festë zyrtare e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, pjesë e trashëgimisë gjuhësore

“Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithë komuniteteve. Ky model na bën thirrje që të ndërtojmë...


Marrëveshjet me Beogradin, Prishtina “e vetmuar” në dialog pa SHBA-në

Përfshirja e drejtpërdrejtë e Shteteve të Bashkuar të Amerikës, krahas Bashkimit Evropian në fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës...


Burg përjetë ‘Kasapit të Bosnjës’, Kurti: Mlladiç një nga aktorët, jo regjisori

PRISHTINE- Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, teksa ka komentuar dënimin me burg përjetë për Ratko Mlladiçit, i cilësuar...


Bosnjë-Hercegovinë, Izetbegovic: Serbët të pranojnë të vërtetën

SARAJEVË- Kreu politik i boshnjakëve myslimanë, Bakir Izetbegovic u kërkoi sot serbo-boshnjakëve të pranonin të vërtetën mbi krimet e...


Albright: Me dënimin e Mlladiçit u përmbush drejtësia që premtuam 25 vjet më parë

Ish-sekretarja e Shtetit amerikan, Madeleine K. Albright ka komentuar dënimin e sotëm që i është dhënë “Kasapit të Ballkanit”,...


Romë, një gropë gjigande hapet në mes të rrugën bllokohet trafiku në Mantagniola

Romë-Një gropë e madhe rreth 5 metra, është hapur në qendër të rrugës Ambrosini në lagjen Montagniola, në Romë....


“Fyerjet e Donald Trump do detyrojnë Kim Jong Un të marrë vendime ekstreme”

Koreja e Veriut mund të forcojë strategjinë e saj në përgjigje të ofendimeve të Presidentit amerikan Donald Trump drejtuar...


Zhurma të pazakonta pranë vendit të zhdukjes së nëndetëses “San Juan” në Argjentinë

BUENOS AIRES- Zhurma të pazakonta janë regjistruar një javë më parë, tri orë pas komunikimit të fundit me nëndetësen...


“Facebook” i kërkon falje familjes së ish-bosit të mafias Toto Riina. Ja çfarë ka ndodhur

Rrjeti social “Facebook” i kërkon falje familjes corleoneze Riina. Kjo pasi “Facebook” ka hequr të gjitha postimet e ngushëllimit...


“Vuajtja jonë mbetet njëlloj”, si e komentojnë gratë boshnjake dënimin e Mlladic

Nëna të burrave dhe djemve të masakruar gjatë gjenocidit në Srebrenicë ndoqën sot dënimin me burgim të përjetshëm të...


Keqtrajtonin fëmijët në kopsht, policia arreston 3 edukatore në Itali

ITALI- Policia italiane ka arrestuar tre edukatore, të cilët akuzohen për keqtrajtim të të miturve në një kopsht. Ngjarja...


Dha dorëheqjen se i rrezikohej jeta, ‘tërhiqet’ nga vendimi kryeministri i Libanit

LIBAN– Ndonëse dha dorëheqje nga posti, siç duket kryeministri i Libanit Saad Hariri është ‘tërhiqur’ nga vendimi. Kjo pasi...


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.