Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Horoskopi për ditën e sotme, 20 mars 2018

Dashi Një njeri që e vlerësoni do t’ju bëjë një kritikë. Do t’jua bëjë atë me mirëbesim dhe me shumë politesë, por gjithsesi do t’ju hidhërojë së tepërmi! Tregohuni...


Zyrtare, Micciche zgjidhet president i ri i Serie A

Gateano Micciche është konfirmuar zyrtarisht presidenti i ri i Ligës Serie A, duke marr përkrahjen unanime prej 20 klubeve. Liga Serie A ishte pa President që një vit, pasi...


Ish-disenjatori i arbitrave: Kam denoncuar korrupsionin, tani vetëm t’i shaj nga nëna…

Arsen Hoxha debatoi “live” me Lorenc Jeminin dhe e kritikon atë për mënyrën se si vepron kur bën moviolën te “Procesi Sportiv”. “Jemini duhet të jetë më profesionist. Terminologjia...


Mësoni arsyet e mundshme pse gjithnjë keni ftohtë

Cilat janë arsyet kryesore pse ndoshta me gjithë një stinë jo edhe aq të ftohtë, ju kurrsesi nuk mund ta ndieni të ngrohtët dhe kurrsesi të dilni nga shtëpia...


8 ushqimet që lirojnë hormonet e lumturisë

Nëse po kaloni një ditë të keqe, akullorja, picat dhe ëmbëlsirat duket se janë ushqimet më të mira që mund t’ju ngrenë humorin. Në fakt, këto të fundit thjesht...


Korea e Veriut, me çfarë ushqehen në vendin ku gjithçka mungon?!

Çfarë shije ka Korea e Veriut? Me çfarë ushqehen në vendin ku gjithçka mungon? Kuzhinieri zviceran, Markus Arnold u mundua të gjejë përgjigjen në këtë pyetje, në vendin e...


Testamenti intim i Brigitte Bardot: Kurrë nuk jam ndier e bukur!

“Pa kafshët do të kisha vrarë veten”, – rrëfen aktorja franceze Brigitte Bardot në “Larmes de combat”. Në moshën 83 vjeçare, pasi ka qenë ylli i kinemasë franceze dhe...


Icardi: Unë vlej më shumë se 110 mln euro, por Inter është i qetë pasi e di dëshirën time

Veç kënaqësisë për thyerjen e murit të 100 golave në Serie A, duke u bërë futbollisti i gjashtë më i ri që arrin këtë shifër jubilare, për Mauro Icardi...


Franca shënon progres në planet për të forcuar Eurozonën

FRANCE- Parisi ka përshëndetur “si rrugë e rëndësishme për përparim” planet franko-gjermane për të forcuar eurozonën, pasi Emmanuel Macron dhe Angela Merkel kërkojnë të kapërcejnë një pengesë gjashtëmujore në...


Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi. Ai tha tri arsye që sipas tij demarkacioni...


Ndërprerja e ndihmës, familjet me shumë fëmijë në Greqi protestojnë

GREQI-Familjet me shumë fëmijë në Greqi protestuan kundër planit të qeverisë për ndërprerjen e të drejtave sociale dhe ndihmave financiare, raporton Anadolu Agency (AA). Familjet së bashku me fëmijët...


Icradi: Për rinovim pyesni drejtuesit, jam interist por nuk jam Totti

Mauro Icardi është rikthyer më i fortë se kurrë pas dëmtimit, duke shënuar katër herë në ndeshjen me Sampdorian. Ai ka gjetur golin e 100-të me fanellën e Interit....


Frikësohen te Juventus, Dybala shkon në Madrid me menaxherin e tij

Nuk është lajm i mirë për Juventusin, edhe pse mbetet për t’u konfirmuar. Aktualisht kampionatet janë në pushim, për shkak të ndeshjeve miqësore të përfaqësueseve, ndërsa Paulo Dybala ka...


Interi i ofron Romës dy lojtarë për Strootman

Roma dhe Inter pritet të shkëmbejnë lojtarë gjatë afatit kalimtar të verës. Trajneri i Interit, Luciano Spalleti, dëshiron gjatë verës mesfushorin e Romës, Kevin Strootman. Sipas “La Gazzetta dello...


Mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare

Shqipëria dhe Mali i Zi janë cilësuar nga disa media kroate si shkaktaret kryesore të ndotjes së brigjeve të Dubrovnikut. Tashmë në brigje është gjetur edhe drogë nga këto...


Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin...


Seks në këmbim të notës, ish-ministri shqiptar akuzohet për ngacmim seksual (Video)

KOSOVE-Prokuroria e Kosoves ka ngritur aktakuzë ndaj ish-Ministrit të Arsimit Rexhep Osmani, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht studenten...


‘Der Standard’: Gjermania parandaloi marrëveshjen e Thaçit dhe Vuçiçit për ndarjen e Kosovës

Gazeta ‘Der Standard’, ka shkruar rreth bisedimeve për ndarjen e Kosovës. Sipas kësaj të përditshmeje, gjermanët kanë parandaluar ndarjen...


Dialogu Kosovë-Serbi, Kocijançiç: Vuçiç e Thaçi i kanë marrë ftesat për takim

BRUKSEL-BE-ja pret zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve të dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, duke përfshirë edhe marrëveshjen...


“Negociatat sekrete” të Vuçiçit për Kosovën dhe “darka e fshehtë” me Hashim Thaçin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i është përgjigjur një deklarate të bërë nga Presidenti i Partisë Popullore, Vuk Jeremiç,...


Politikani serb: Kosova në OKB, me një marrëveshje përfundimtare dhe demokratike

Kryetari i Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë në Serbi, Sasha Jankoviç thotë se çështja e Kosovës nuk duhet të...


Ish ministri serb: Darka sekrete Thaçi-Vuçiç në Paris…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të javës së kaluar shkoi në Londër për ta promovuar librin e...


Zyrtare, Micciche zgjidhet president i ri i Serie A

Gateano Micciche është konfirmuar zyrtarisht presidenti i ri i Ligës Serie A, duke marr përkrahjen unanime prej 20 klubeve....


Ish-disenjatori i arbitrave: Kam denoncuar korrupsionin, tani vetëm t’i shaj nga nëna…

Arsen Hoxha debatoi “live” me Lorenc Jeminin dhe e kritikon atë për mënyrën se si vepron kur bën moviolën...


Icardi: Unë vlej më shumë se 110 mln euro, por Inter është i qetë pasi e di dëshirën time

Veç kënaqësisë për thyerjen e murit të 100 golave në Serie A, duke u bërë futbollisti i gjashtë më...


Icradi: Për rinovim pyesni drejtuesit, jam interist por nuk jam Totti

Mauro Icardi është rikthyer më i fortë se kurrë pas dëmtimit, duke shënuar katër herë në ndeshjen me Sampdorian....


Frikësohen te Juventus, Dybala shkon në Madrid me menaxherin e tij

Nuk është lajm i mirë për Juventusin, edhe pse mbetet për t’u konfirmuar. Aktualisht kampionatet janë në pushim, për...


Interi i ofron Romës dy lojtarë për Strootman

Roma dhe Inter pritet të shkëmbejnë lojtarë gjatë afatit kalimtar të verës. Trajneri i Interit, Luciano Spalleti, dëshiron gjatë...


Pse nuk do të ketë arbitër nga Anglia në Kupën e Botës?

Anglia nuk do të ketë përfaqësues të arbitrave në Kupën e Botës, që mbahet në Rusi gjatë kësaj vere....


Ndërprerja e ndihmës, familjet me shumë fëmijë në Greqi protestojnë

GREQI-Familjet me shumë fëmijë në Greqi protestuan kundër planit të qeverisë për ndërprerjen e të drejtave sociale dhe ndihmave...


Mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare

Shqipëria dhe Mali i Zi janë cilësuar nga disa media kroate si shkaktaret kryesore të ndotjes së brigjeve të...


Kryeministrja e Serbisë flet për darkën e fshehtë Vuçiç-Thaçi

SERBI-Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç ka folur pas deklaratave për një darkë të fshehtë mes presidentit të Kosovës Hashim...


Ambasadorja greke: Çdo sukses i Shqipërisë, burim gëzimi për ne

TIRANE– Ambasadorja greke në Tiranë, Eleni Surani në ditën Kombëtare të Greqisë, pohoi se çdo sukses i Shqipërisë është...


Nga ambasadori Lu, tek Meta, dita Kombëtare e Greqisë bën bashkë politikën shqiptare (FOTO)

TIRANE- Festa e pavarësisë së Greqisë ka mbledhur bashkë figura të rëndësishme të politikës shqiptare, artit dhe kulturës. Kështu,...


‘Der Standard’: Gjermania parandaloi marrëveshjen e Thaçit dhe Vuçiçit për ndarjen e Kosovës

Gazeta ‘Der Standard’, ka shkruar rreth bisedimeve për ndarjen e Kosovës. Sipas kësaj të përditshmeje, gjermanët kanë parandaluar ndarjen...


Vuçiç akuzon Kosovën: Po blejnë të rinjtë serbë për të shkuar në ushtrinë e tyre

SERBI- Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka hedhur akuza në drejtim të autoriteteve kosovare, pasi sipas tij po blejnë të...


Korea e Veriut, me çfarë ushqehen në vendin ku gjithçka mungon?!

Çfarë shije ka Korea e Veriut? Me çfarë ushqehen në vendin ku gjithçka mungon? Kuzhinieri zviceran, Markus Arnold u...


Franca shënon progres në planet për të forcuar Eurozonën

FRANCE- Parisi ka përshëndetur “si rrugë e rëndësishme për përparim” planet franko-gjermane për të forcuar eurozonën, pasi Emmanuel Macron...


Mali i Zi, Milo Gjukanoviç shpall kandidaturën për president

PODGORICË– Veterani i politikës së Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, i cili drejtoi vendin për një çerek shekulli deri...


Peru, Lima: Maduro nuk është i mirëpritur në Samitin e Vendeve të Amerikës

PERU– Lima bëri sot me dije se presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro nuk ishte i mirëpritur në samitin e...


SHBA: Nuk jemi befasuar nga rizgjedhja e Putinit si president i Rusisë

SHBA-Shtëpia e Bardhë ka thënë se nuk është e befasuar nga fitorja e Vladimir Putinit në zgjedhjet presidenciale të...


Suedia thërret ambasadorin rus pas akuzave për gazin nervor

Ministria suedeze e Punëve të Jashtme njoftoi sot se ka thërritur ambasadorin e Rusisë, pasi Moska ngriti dyshime se...


I shpërthen celulari duke folur, vdes 18-vjeçarja

Një vajzë 18-vjeçare indiane është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur....