Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Qytetari i kërkon ndihmë ekonomike, Rama: Kur të më tregosh si i gjen paratë për iPhone e për…

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në faqen e tij në “Facebook”. Pas një fotoje të publikuar të një ndërhyrje kirurgjikale në Korçë, një qytetar i ankohet...


Niveli i kriminalitetit? Në Singapor dyqanet nuk mbyllen me çelës

Singapori kohët e fundit u rendit i dyti në Indeksin e Qyteteve të Sigurta për vitin 2017, menjëherë pas Tokios. Në 2016, policia kombëtare e ishullit raportoi 135 ditë...


Ministrja e Drejtësisë kërkoi hetim, zbardhet përgjigja e kryetarit të Gjykatës Shkodër

SHKODER- Kreu i gjykatës së rrethit gjyqësor në Shkodër, Arben Zefi i është përgjigjur ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila kërkoi hetim disiplinor ndaj tij, pasi sipas saj...


(EMRI) Hoqi dorë nga arbitrimi për shkak të racizmit, ish-gjyqtari rival i Dukës dhe Finos

Kur duhen edhe disa javë nga zhvillimi i zgjedhjeve për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, një tjetër rival i është shtuar kandidatëve Bashkim Fino dhe Armando Duka. “Panorama...


HISTORIA/ Artikulli i “The Guardian”: Misteri i vrasjes së shqiptares Silvana Beqiraj në Francë

Historia e Silvana Beqiraj, shqiptares që u gjet e vrarë 4 vjet më parë në Francë, është rikthyer sërish në vëmendjen e shtypit britanik. “The Guardian”, i ka kushtuar...


Mediat dhe Facebook-u, fundi i një “dashurie” që duhej të kish mbaruar kohë më parë

Nga Franklin Foer Mark Zuckerberg lëvizi me shpejtësi, dhe në pak kohë shkaktoi një pështjellim të madh. Ka tronditur botën e gazetarisë, duke reduktuar në mënyrë radikale vlerën e...


Vrasja e Oliver Ivanoviç, Kosova nuk lejon Serbinë të përfshihet në hetime

Kosova nuk do ta lejojë Serbinë të përfshihet në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovicit. Kështu ka konfirmuar për Express-in ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri. Ai ka thënë se...


Lady Gaga shëtitje në Milano, para koncertit të shumëpritur në Itali

Ky është eventi i parë i madh muzikor për 2018 i këngëtares pop me famë ndërkombëtare Lady Gaga. Miss Germatona do të mbajë sot në Milano koncertin e parë...


Vendimi/ Qeveria mbulon shpenzimet e mjekimit për shkrimtarin dhe djalin e deputetit

TIRANË- Në vendimet e fundit të qeverisë të marra në mbledhjen e 12 janarit, është vendosur edhe një fond për shkrimtarin e studiuesin e njohur Moikom Zeqo si dhe...


VIDEO/ Nuk mjafton goli i Grecës, Tirana e mbyll në barazim miqësoren e parë

Ekipi i Tiranës ka zhvilluar sot takimin e parë miqësor në tokën turke kundër kazakëve të FC Tobol. Bardheblutë të drejtuar nga Ze Maria e kanë mbyllur ndeshjen me...


Çfarë është fruthi, simptomat e përgjithshme dhe këshillat si ta parandalojmë

Fruthi është një infeksion viral i sistemit respirator, një sëmundje shumë ngjitëse që përhapet nga kontakti me pështymën e infektuar. Një person i infektuar mund të përhapë viruset në...


Befason Imami Elvis Naçi me deklaratën për homoseksualët, ja çfarë thotë (Video)

TIRANE-Imami i Xhamisë së Tabakëve, Elvis Naçi i cili njihet për qëndrimet e tij të ashpra ndaj disa fenomeneve shoqërore ishte i ftuar në emisionin “Wake up”, ku ndër...


VIDEO/ Dhurata e veçantë e Higuan për tifozin, sulmuesi i Juventusit përlot studion

Gonzalo Higuain na ka mësuar me golat e tij të panumërt që shënon kudo që luan, por falë emisionit italian “C’e posta per te”, argjentinasi ka zbuluar një pjesë...


Monica Belluci ndryshon modelin e flokëve, tani pa balluke

Një bukuri e padiskutueshme ajo e Monica Belluci, e cila shfaqet e mrekullueshme në prezantimin e çmimeve Cesar 2018 në Paris. E gjitha e veshur me të zeza me...


Të është refuzuar viza për në SHBA? Ambasada ka një këshillë: Aplikoni sërish, por…

Ambasada Amerikane ka shpërndarë sot një njoftim për rastet kur qytetarët shqiptarë mund të aplikojnë sërish për vizë udhëtimi për në SHBA nëse më parë janë refuzuar. Në faqen...


Vrasja e Oliver Ivanoviç, Kosova nuk lejon Serbinë të përfshihet në hetime

Kosova nuk do ta lejojë Serbinë të përfshihet në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovicit. Kështu ka konfirmuar për...


Pas vrasjes së Ivanoviçit, dialogu Kosovë-Serbi do ketë tjetër format

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është anuluar për një kohë të pacaktuar, kjo me kërkesë të palës serbe e...


Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: Kosova e interesuar të qartësojë çdo dyshim të së kaluarës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur lidhur me Gjykatën Speciale,...


Ndërron jetë Jonuz Musliu, kryetari i Kuvendit të Bujanovcit

Kryetari i Kuvendit komunal të Bujanovcit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së, Jonuz Musliu ka ndërruar jetë pas...


Tri ditë pas krimit, ende asnjë i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviçit

Tri ditë pas vrasjes së politikanit serb në Veri të Mitrovicës, ende nuk ka asnjë të dyshuar për krimin....


Nisma për shfuqizimin e Speciales, ‘lojë e rrezikshme’ për Kosovën

Edhe pse Kryesia e Kuvendit të Kosovës dështoi të marrë vendim për të dytën herë në mungesë kuorumi, futja...


Vrasja e Ivanoviç, ish-deputetja e Kosovës thirrje Vuçiç: Izolo mafian serbe

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviç teksa komentoi vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviçit deklaroi se pas ekzekutimit...


(EMRI) Hoqi dorë nga arbitrimi për shkak të racizmit, ish-gjyqtari rival i Dukës dhe Finos

Kur duhen edhe disa javë nga zhvillimi i zgjedhjeve për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, një tjetër rival...


VIDEO/ Nuk mjafton goli i Grecës, Tirana e mbyll në barazim miqësoren e parë

Ekipi i Tiranës ka zhvilluar sot takimin e parë miqësor në tokën turke kundër kazakëve të FC Tobol. Bardheblutë...


VIDEO/ Dhurata e veçantë e Higuan për tifozin, sulmuesi i Juventusit përlot studion

Gonzalo Higuain na ka mësuar me golat e tij të panumërt që shënon kudo që luan, por falë emisionit...


Mercedes dhe Ferrari e nisin aty ku e mbyllën, prezantim makinash në të njëjtën ditë

Konsiderohet koincidencë nga Mercedes po vështirë të shihet nga i njëjti prizëm nga të apasionuarit e botës së makinave....


Deklaratat e Wenger për Aubameyang, Borussa sulmon Arsenal: Mungesë respekti!

Aubameyang dukej sikur i kishte ditët e fundit të qëndrimit në Gjermani pasi edhe mediat angleze raportuan për një...


Me fëmijët e Ronaldo-s në krahë, Georgina: Mami i ndihmon të bëhen të fortë

Modelja 23-vjeçare Georgina Rodriguez, e dashura e Cristiano Ronaldo-s, duket shumë e lumtur teksa kujdeset për fëmijët e saj....


“Minifutbolli Shqiptar” denoncon FSHF-në: Po falsifikon përfaqësimin…

Bashkim Fino, kandidat për kreun e FSHF-së, ka denoncuar jo pak parregullsi në mënyrën e funksionimit të këtij institucioni...Vrasja e mafiozit grek, Alket Rizai flet nga burgu: Erdhi policia dhe më pyeti, por…

Ekzekutimi mafioz i një prej emrave më të lakuar të botës së krimit në Greqi, bëri bujë në mediat...


Ndërron jetë Jonuz Musliu, kryetari i Kuvendit të Bujanovcit

Kryetari i Kuvendit komunal të Bujanovcit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së, Jonuz Musliu ka ndërruar jetë pas...


Bisedimet me Serbinë në Bruksel, pala kosovare e vendosur për rifillim të dialogut

Delegacioni i ri kosovar i caktuar nga ekzekutivi për të zhvilluar bisedimet me palën serbe në Burksel, ende nuk...


“Gjithë kjo bujë për një kriminel?! Ivanoviç ka vrarë shqiptarë gjatë luftës”

PRISHTINE- Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi pohoi se më shumë bujë është bërë për vrasjen e Oliver Ivanoviçit...


Ekzekutohet ‘koka’ e mafias greke, shoku i Alket Rizait. Roli i Stefanakos kur shqiptari u arratis nga burgu

ATHINE- Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Athinë, ku është ekzekutuar me kallashnikov Vasilis Stefanakos, i cilësuar...